MEB, formatör alacak

MEB, formatör alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 16 ilde sınav yapacak.

24 Şubat'ta yapılacak sınavın başvuruları, 4-15 Şubat günleri arası kabul edilecek. Sınava türbanla girilemeyecek. MEB, il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevlendirmek üzere Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen alımı yapacak. Formatör öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılacak sınav, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Van il merkezlerinde yapılacak. Seçilecek öğretmenler görev yaptıkları il-ilçe milli eğitim müdürlüklerine bağlı olarak çalışabilmeleri için Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlik Belgesi alabilecekleri eğitimlerden de geçirilecekler.

-SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER SINAVA GİREMEYECEK-

Sınav başvuruları 4-15 Ocak arası, sınav ise 24 Şubat'ta saat 10.00'da yapılacak. Sınav sonuçları ise 19 Mart 2008 tarihinde açıklanacak. Sınava, kadroları ilköğretim ve ortaöğretim okullarında olan ve bu okullarda görev yapan veya taşra teşkilatlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenler katılabilecek. Sınava katılacak öğretmenlerin stajyerliklerinin kalkmış olması istenirken, MEB'ye bağlı okullarda 18 yıldan fazla görev yapan öğretmenler sınava katılamayacak. Ayrıca, sınava katılmak isteyen öğretmenlerden, Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olması ve 4 yıllık fakülte mezunu olması gerekiyor. Sınava asil, vekil müdür ve müdür yardımcılarının katılamayacağı bildirilirken, MEBBİS sorumluları tarafından, sözleşmeli öğretmenlerin de sınava katılamayacağı belirtildi.

-TÜRBANLA SINAVA GİRENLERİN SINAVI GEÇERSİZ SAYILACAK-

Sınava girecek adayların kıyafet konusuna dikkat etmesi de istendi. Konuyla ilgili, "Adaylar sınava başı açık, temiz, düzenli ve aşırılığa kaçmayan bir kıyafetle girecektir" ifadesi kullanıldı. Ayrıca salon görevlisi isterse sınav sırasında kurallara uymayan adayları uyarmadan tutanak tutabilecek. Bu kişilerin sınavları geçersiz sayılacak. Sınav sonuçları, 19 Mart 2008 tarihinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde açıklanacak. Ayrıca adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.