MEB, 28 Şubat’a kadar şehir içi atama yapacak

MEB, 28 Şubat’a kadar şehir içi atama yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlere şehirler arası naklen tayin imkânı tanınması sonrasında gündeme gelen il içi tayin konusunda önemli bir adım attı.

Bakanlık, yazılı açıklama ile öğretmenlerin il içi özür durumuna bağlı yer değişikliklerine ilişkin bilgi verdi. Açıklamaya göre MEB, öğretmenlerin il içi özür durumuna bağlı yer değişikliklerini 11-28 Şubat tarihleri arasında valiliklerce bilgisayar ortamında gerçekleştirecek.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede, öğretmenlerin 31 Ocak tarihinde başlayan iller arası eş ve sağlık durumu ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı olarak yürütülen yer değiştirmelerin 8 Şubat’ta tamamlandığı hatırlatıldı. İl içi yer değişikliği işlemlerinin, 28 Şubat’a kadar valiliklerin yapacağını duyurdu. Yer değişiklikleri, okullardaki norma göre öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Şubat ayında özür durumundan iller arasında görev yeri değiştirilen öğretmenler aynı özürden il içinde yer değişikliği talebinde bulunamayacak. Başvurular, kullanıcı adı ve şifreyle http://mebbis.meb.gov.tr adresinden yapılacak. Elektronik form dışında bir belgeyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek.